אותיות נשמה לפי שם


על פי המסורת היהודית, בכל שנה ביום פטירתו של האדם (על פי הלוח העברי), מתכנסים בני משפחתו וחבריו לבית הקברות. על קברו של הנפטר מקיימים טקס אזכרה שמטרתו לסייע לנשמתו של הנפטר להתעלות ולהגיע למקום גבוה יותר בעולם הבא. טקס האזכרה הוא הדרך שלנו לכבד ולזכור את אלו שהלכו מאיתנו.
 

מה עושים בטקס אזכרה?

טקס האזכרה המסורתי מורכב מכמה שלבים שונים, אך כפי שהסברנו, מטרתו היא אחת: עילוי נשמתו של האדם שנפטר והלך מאיתנו. במהלך הטקס אומרים את תפילות יזכור ואל מלא רחמים, וקרובי משפחתו של האדם אף אומרים עליו קדיש, אך עיקר הטקס כולל אמירת תהלים על פי אותיות נשמה לפי שם האדם שנפטר.
 

מה זה אותיות נשמה

פרק קיט בספר תהלים הוא למעשה 'פרק מאגד', הוא מורכב מהרבה מאוד פרקים קטנים המסודרים לפי סדר הא' ב'. כך, בקטע הראשון יש כמה פסוקים שכולם מתחילים באות א', בקטע השני יש כמה פסוקים שכולם מתחילים באות ב', וכך הלאה עד לאות ת'. במהלך האזכרה נהוג לומר את הקטעים הרלוונטיים על פי אותיות שמו של האדם שנפטר. לדוגמא, אם לנפטר קראו אברהם אז יש לקרוא את הקטעים של האותיות א', ב', ר', ה', ומ'. לאחר שקוראים את אותיות השם של האדם נהוג לקרוא את הקטעים של אותיות המילה נשמה.

ספר ואלה שמות מאגד בתוכו אותיות נשמה מהמקורות, משירים ועוד בדרך מקורית ומיוחדת המאפשרת למצוא אותיות נשמה בקלות עבור כל שם ולזכור אותו בדרך נעימה.
 

איפה אפשר למצוא את פרקי התהלים?

אפשר כמובן לחפש בגוגל ולמצוא את פרק התהלים דרך הפלאפון, אך אין ספק שזה לא מכבד את האירוע והאווירה. לכן אנו ממליצים לכם להתכונן מראש ולהצטייד בספרון ייעודי שבו תוכלו למצוא את מזמור קיט בתהלים מחולק לפי האותיות בצורה נוחה וידידותית למשתמש. אחד הספרים הטובים והנוחים ביותר שבו ניתן למצוא את הפרקים מסודרים בצורה נוחה הוא ספר ואלה שמות שיצא ממש לאחרונה. לצד הפרקים תוכלו למצוא בו גם תכנים נוספים הקשורים לאזכרות כמו פרקי קריאה.
 

עילוי נשמה

מטרתנו באזכרה היא להעלות את נשמתו של הנפטר ולעשות לה נחת רוח בעולם הבא. לכן חשוב להקפיד על קיום האזכרה בצורה מכובדת ונאותה ועל פי הכללים.


Coi בניית אתרים
דף הבית