מה עושים ביום הזכרון?

​​​​​​​
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל הוא יום חשוב ועצוב במדינת ישראל. ביום זה אנו מנציחים ומוקירים את זכרם של כל מי שנפלו במלחמות ובפיגועים שהתרחשו במדינה לאורך השנים. אם אתם נמנים בין אלה שאחד מיקיריהם נפל במלחמה או בפיגוע איבה, יום הזיכרון הוא ודאי יום לא פשוט עבורכם ועבור משפחתכם. אז אם אתם תוהים מה עושים ביום הזיכרון, הנה כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי להוקיר את זכרם של אהוביכם ולהנציח אותם.
 

השתתפות בטקס יום הזיכרון

אם אתם חושבים מה עושים ביום הזיכרון, אחד הדברים הראשונים שבטח יציעו לכם הוא להשתתף בטקס יום הזיכרון. קיימים טקסים בכל רחבי הארץ, אם זה בבתי ספר, בצבא או בקהילה. טקסים אלה מלווים בקטעי קריאה, שירה, והקראת שמות הנופלים. אתם יכולים לבחור להשתתף בטקס כזה כקהל או להקריא אפילו קטע לזכרו של אדם יקר לכם. כך תוכלו לכבד את זכרו בדרך שמתאימה לכם ומול קהל שישמח לתת לכם במה.


קריאה בספר "ואלה שמות"

אחת המסורות שמתבצעות ביום הזיכרון היא הקראת ספרי תהילים, כשכל תפילה נאמרת בהתאם לאות מתוך שמו של מי שנפל. אבל יש אלטרנטיבה לכך- קריאה בספר "ואלה שמות". זהו ספר שמאגד בתוכו פסוקי אותיות נשמה אלטרנטיביים שדרכם ניתן יהיה להנציח ולזכור את יקירינו שנפלו. זאת דרך לחבר בינינו לבין המסורת של הנצחת הנופלים ולייצר קשר בין הטקסט לבין האנשים שהם היו. אתם יכולים לבחור להקריא מהספר בבית הקברות, בטקס מיוחד או אפילו במפגש אינטימי משפחתי בבית.
 

הנצחה פרטית ואישית

אתם לא חייבים ללכת לטקס או לקיים מסורת ממלכתית כלשהי. הבחירה איך להנציח את יקיריכם היא בידכם. אתם יכולים לבחור לעסוק בפעילות שהם אהבו, אם זה הליכה לאורך החוף, פגישה משפחתית וכדומה. זה יום שבו אתם מחזקים את הקשר בינכם לבין הנופלים ומתייחדים איתם, וזכותכם לעשות זאת בדרך שמרגישה לכם לנכון.

Coi בניית אתרים
דף הבית