פרקי קריאה ליום הזכרון

​​​​​​​
יום הזכרון הוא יום קשה ומורכב מאוד, מדובר על אחד הימים הקשים ביותר בלוח השנה הישראלי. יום שבו אנו מרכינים ראש בעצב ומנסים לזכור את אותם עשרות אלפים שהקדישו ומסרו את חייהם בגבורה על מנת שנוכל לחיות חיים בטוחים ושלווים כאן בארץ ישראל במדינה יהודית עצמאית. עם השנים התרבות הישראלית מנסה ליצוק עוד ועוד תוכן ישראלי מקורי לצד התוכן היהודי המסורתי ליום הזכרון. אם גם אתם מחפשים את התוכן הנכון שיסייע לכם להתחבר באופן אישי ליום הזה ולהפוך אותו למשמעותי יותר מבחינתכם, הגעתם למקום הנכון.

טקסים דתיים ביום הזכרון

יום זכרון על פי ההלכה היהודית נקבע ליום מותו של האדם בלוח השנה העברי. ביום זה מתכנסים בני המשפחה וחבריו של הנפטר ועולים על קברו. על הקבר מבצעים את טקס האזכרה המסורתי הכולל אמירה של פרקי תהלים שונים, קריאת קדיש, ואמירה של תפילת אל מלא רחמים, כל אלו לעילוי נשמתו של הנפטר.

טקסים ממלכתיים ביום הזכרון

יום הזכרון הנו יום ממלכתי קבוע בלוח השנה הישראלי, ולכן יש בו גם תוכן נוסף מלבד התוכן הדתי. לא מדובר על יום נפילתם של רוב החיילים, ולכן לא מקיימים טקס אזכרה דתי שלם אלא אומרים כמה פרקי תהלים, תפילות יזכור ואל מלא רחמים וקדיש. הטקסים הממלכתיים כוללים נאומים שונים של ראשי המדינה וקצינים בכירים וטקסים אזרחיים ביישובים השונים.

פרקי קריאה לימי זכרון

אם אתם מרגישים בכל שנה שקשה לכם להתחבר לטקסים מלאי הפאתוס וההדר, ואתם מחפשים משהו קצת יותר אישי ונוגע ללב, אנו ממליצים לכם בחום לחפש פרקי קריאה ליום הזכרון. התרבות הישראלית ידעה לצערנו לא מעט שכול, עצב, וכאב, ולכן לא מעט מגדולי המשוררים והכותבים שקמו לנו עסקו רבות בנושא זה והשאירו תוכן רב שעוסק בשכול ומתאים במיוחד לקריאה ביום הזכרון. ישנם לא מעט פרקים כאלה: שירים, קטעים, מכתבי נופלים, ועוד מגוון רחב מאוד. לאחרונה יצר ספר חדש בשם ואלה שמות, שבו ניתן למצוא לקט של שלל פרקי קריאה המתאימים במיוחד ליום הזכרון, כך שלא תצרכו לחפש את הקטעים ברשת האינטרנט או לאסוף וללקט אותם ממקורות שונים. לצד פרקי הקריאה תוכלו למצוא בספר זה גם את התפילות המסורתיות ופרקי תהלים שנוהגים לומר ביום זה.
 
אין ספק שיום הזכרון הוא יום קשה ומורכב מאוד לכולנו. אם אתם רוצים להתחבר באמת ולחוש שהיום הזה הוא ציון דרך משמעותי וערכי מבחינתכם, אנו ממליצים מאוד על קריאה של פרקי קריאה המתאימים בתוכנם ליום זה.


Coi בניית אתרים
דף הבית